Nova Hakkında...

Müşterilerinizin, biz bulana kadar var olmayan “beklenti, talep ve ihtiyaçlarını” ortaya çıkarıyor, bunları sizin için fırsata çeviriyoruz.

Nova Rekabet Stratejileri, 2015 yılında kurulmuştur. Temel varlık nedeni, firmalara, farklılaşabilecekleri inovatif alanlar tanımlayabilmeleri için araştırma, uygulama, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunarak rehberlik etmektir. Nihai amacı, firmaların ve ürünlerinin tercih edilirliklerini artırmak ve bu suretle de rekabet üstünlüğü elde edebilmelerine katkıda bulunmaktır.
Nova’nın en temel değeri, paydaşlarına yönelik ilkeli tutumudur. Şeffaflık, verilen sözlerin yerine getirilmesi ve insana saygı esastır.
Nova, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi‘ne sahiptir.

Nova Nedir?

Nova latince kökenli bir kelimedir ve yaygın kullanımı iki anlama ilişkindir:
1- “yeni” anlamına gelmektedir ve aynı zamanda da “innovation” kelimesinin etimolojik kaynağıdır.
2- parlaklığı aniden değişen yıldız anlamına gelmektedir.

İşimizin Ruhu...

Felsefemiz

1. Size “rekabet üstünlüğü” kazandırmayı vaat ediyoruz.
2. İşimizi gücümüzü “rekabet stratejileri” olarak tanımlıyoruz.
3. Kendimizi, sadece danışmanlık firması olarak değil, aynı zamanda iş geliştirme ve araştırma faaliyetlerini yürüten “uygulayıcı” firma olarak görüyoruz.
4. Odağımızda sizi rekabetçi değil “rekabet üstü” yapma çabasını bulunduruyoruz.

Gerekçemiz

5. Sürdürülebilir rekabet üstünlüğüne ulaşabilmenin yolunun “inovasyona dayalı farklılaşma” olduğunu biliyoruz.
6. Var olan talebi karşılayan firmaların para kazanacağını, “talep yaratabilen” firmaların ise zenginleşeceğini düşünüyoruz.
7. Rakiplere bakılarak aynılaşılacağını, “farklılaşmak” için müşterilere odaklanılması gerektiğini biliyoruz. Bu kapsamda, müşterilerinizi gözlemleyip analiz ederek inovasyon alternatifleri geliştiriyoruz.
8. Firma süreçlerinin mükemmelliğinin bile müşteri gözünde bazen yetersiz kalabildiğinin, bugünün müşterilerinin ancak “insancıl deneyimlerden” etkilendiğini savunuyoruz.

Stratejimiz

9. Kazançlı inovasyonların aşikâr olanda değil, satır aralarında, dipnotlarda gizli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle de müşteriye yönelik “içgörü” geliştirebilmeye büyük önem veriyoruz.
10. Müşterilerinizin, biz bulana kadar var olmayan “beklenti, talep ve ihtiyaçlarını” ortaya çıkarıyor, bunları sizin için fırsata çeviriyoruz.
11. Ürün inovasyonlarının genellikle yatırım maliyetinin yüksek ve geri kazanım sürelerinin uzun olduğunun farkındayız. Bundan ötürü, üründen çok “ürün çevresine” odaklanan pazarlama inovasyonuna eğiliyoruz.
12. İşimizin kalbinde, müşteriler tarafından “tercih edilme sebepleri” tasarlamak var ve bunun yolunu bulmadan size verdiğimiz hizmeti tamamlanmış saymıyoruz.

Beklenmedik Rekabet Üstünlüğü

Temsil ettiğiniz firma üzerinde rekabet baskısı bulunuyor mu? Bu kritik soruya vereceğiniz cevap “evet” ise lütfen okumaya devam edin. Elinizdeki kitabın rekabet baskısı sorununu çözme iddiasını taşıdığını bilmelisiniz. Bu kitap, rekabet üstünlüğünün nasıl sağlanabileceğini anlatmaktadır.

Konu rekabet iken firmaların aynılaşma eğiliminde olduğunu söyleyebilmek olanaklıdır. Oysa müşterilerin ilgisini çekebilmek, farklılaşmakla mümkün olabilmektedir. Bu kitap, farklılaşarak rekabet üstünlüğünün nasıl sağlanabileceğini anlatmaktadır. Farklılaşmak ancak inovasyon geliştirmekle mümkündür. Sürdürülebilir bir inovasyon kültürünün inşa edilmesi firmaların öncelikleri arasında yer almak durumundadır. Bu kitap, inovasyon araçlarını kullanarak farklılaşmayı ve bu suretle rekabet üstünlüğünün nasıl sağlanabileceğini anlatmaktadır.

Müşteri açısından anlamlı bulunacak her beklenmedik adım firmanıza rekabet üstünlüğü kazandıracaktır. Bu kitap, “beklenmedik” olanı inşa ederek rekabet üstünlüğü kazanabilmeyi anlatmaktadır.

Nova Takım Yıldızları

Profesyonel ekibimiz size en uygun çözümü üretmek için hazır.

Özgür Eyiol - Kurucu

Lisans eğitimini 1998 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünde tamamlayan Özgür Eyiol, edindiği bankacılık deneyiminden sonra üretim işletmelerinde muhtelif pozisyonlarda ve pazarlama / iş geliştirme alanlarında görevler aldı. 2010 yılından itibaren, başta girişimcilik konulu olmak üzere, küçük ve orta ölçekli işletmelerin kârlılık kapasitelerini artırabilmelerine yönelik çok sayıda eğitim, seminer ve danışmanlık hizmetleri verdi. 2015 yılının ortalarında Nova Rekabet Stratejileri Araştırma & İş Geliştirme & Danışmanlık firmasını kurdu.
Uzmanlık alanı, firmalar için rekabetçi üstünlük yaratabilecek farklılaşma stratejileridir ve bu konuya ilişkin kitabı 2015 yılı Mayıs ayı içerisinde yayımlanmıştır.
Uluslararası bir danışmanlık firması olan Deloitte’in akredite eğitmenlerinden biridir ve Ege Yönetim Danışmanları Derneği üyesidir.
Ayrıca, kobitek.com portalında ve Sanayi Gazetesi‘nde yazmaya devam etmektedir.

ozay-topaler-200x200

Özay Topaler
İstanbul Bölge Direktörü

1998 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Uluslararası bir şirkette satış mühendisliği deneyiminden sonra İTÜ İşletme Fakültesi’nde İşletme yüksek lisansına başlayan Topaler, aynı zamanda bu fakültede akademisyenlik yaptı. 2004-2015 yılları arasında bankacılık sektöründe çalıştıktan sonra farklı sektörlerde üst düzey yönetici olarak görevler aldı. En son 2017 Kasım ayında İstanbul bölge yapılanmasını oluşturmak üzere Nova Rekabet Stratejileri ekibine katıldı.

fatma-yilmaz-200x200

Fatma Yılmaz
Müşteri Çözümleri Uzmanı

2003 yılında Ankara Üniversitesi işletme bölümü ön lisans mezuniyetinin ardından İzmir’e dönerek bir tekstil firmasında satış-pazarlama lojistik sorumlusu olarak iş yaşamına başladı. Birebir satıştan e-ticarete ve muhasebe-finansman alanına kadar birçok durakta yeni deneyimler edindi. Çalışma hayatı devam ederken lisans eğitimini tamamladı. Halen Manisa’da yaşamakta olan Yılmaz şirketlere gittikleri yolda yeni bir yön veren Nova ailesine 2017 Eylül ayında katıldı.

tugba-sabuncuoglu-200x200

Tuğba Sabuncuoğlu
Müşteri Çözümleri Uzmanı

2004 yılında Celal Bayar Üniversitesi iktisat bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli firmalarda satış alanında görevler aldı. Ardından 7 yıl iktisat bölümü alanında eğitimler verdi. Profesyonel olarak yönetici koçu da olan Sabuncuoğlu, inovasyona dayalı farklılaşmanın iş yaşamındaki önem ve gerekliliğini deneyimleyerek bu alanlarda da kendini geliştirdi. Sabuncuoğlu, 2017 Kasım ayında, firmalar için rekabet stratejileri geliştiren Nova ailesine katıldı.

ekip-elvan

Elvan Çıtırkkaya
Proje Koordinatörü

2009 yılında Dokuz Eylül Ünivarsitesi İİBF İktisat Bölümünden mezun olan Çıtırıkkaya, aynı yıl Norm Holdinge bağlı Standart Cıvata firmasının lojistik departmanında profesyonel kariyerine başlamıştır. Anılan firmada aynı departmanda 2013 yılından sonra Lojistik Müdürlüğü görevini yürütmeye başlamıştır. Çok sayıda ithalat, yurt içi sevkiyat ve lojistik operasyonu yürütmüş ve projeler geliştirirek hayata geçirmiştir. Çıtırıkkaya, 2017 Ağustos ayında Nova ailesine katılmıştır ve proje koordinasyonundan sorumludur.

Referanslarımız

Hizmet sunma olanağı bulduğumuz kurum ve firmalardan bazıları.